سوالی دارید؟

از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید:

info@ramafiber.com

PMR چیست؟

Private Mobile Radio که گاهاً آن را Professional Mobile Radio نیز می‌نامند، سیستم موبایلی است که تعداد محدودی از کاربران را شامل شده و عمدتاً توسط سازمان‌های عملیات بحرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. PMR برای کاربرانی طراحی شده که می‌بایست در فضای نسبتاً محدودی با یکدیگر از طریق یک ایستگاه پایه که معمولاً Dispatcher نامیده می‌شود، ارتباط داشته باشند. این سیستم به طور گسترده توسط سرویس‌های خدماتی با اهمیت بالا مثل اورژانس و آتش‌نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شبکه‌های PMR معمولاً شامل یک یا چند ایستگاه مرکزی و تعدادی بیسیم می‌شوند.

تکنولوژی تترا (TETRA) چیست؟

TETRA (TErrestrial Trunked Radio)، یک استاندارد باز جهانی برای رادیو دیجیتال ترانک است. این استاندارد در سال 1995 توسط ETSI (European Telecommunications Standards Institute)، صنعت رادیو دو طرفه و کارشناسان امنیت عمومی طراحی و توسعه داده شد. این فناوری قادر به برقراری ارتباط صوتی و داده‌ای امن و مطمئن در موقعیت‌های بحرانی و محیط‌های تجاری و عملیاتی مهم می‌باشد. عمده کاربران TETRA سازمان‌هایی از بخش امنیت عمومی و تجاری هستند که امنیت، ظرفیت و اطمینان نقشی مهم و تعیین‌کننده در ارتباطات آنان بازی می‌کند. این سازمان‌ها عبارتند از:

  • امنیت عمومی
  • نفت و گاز
  • حمل و نقل و لجیستیک
  • بخش های نظامی
  • بخش های دولتی
  • تجارت و صنعت
  • خدمات رفاهی و …

با توجه به اثربخشی، اطمینان، امنیت و طیف وسیعی از سرویس‌هایی که TETRA برای کاربران خود فراهم می‌آورد، این فناوری را به انتخاب برتر فناوری ارتباطات بسیاری از مشاغل و سازمان‌ها تبدیل کرده است که مهم‌ترین دلیل این امر نیاز طیف فزاینده‌ای از بخش‌‌ها به ارتباطی امن و قابل اطمینان است. این استاندارد با استفاده از تکنیک TDMA از دو کانال منطقی با پهنای باند 25 کیلوهرتز استفاده می‌کند و جایگزین بسیار مناسبی برای سیستم‌های آنالوگ قدیمی می‌باشد.

در حال حاضر به دلیل پیشرو بودن این فناوری در مقایسه با هزاران سیستم ارتباطی در سراسر جهان، TETRA یک فناوری اثبات‌ شده محسوب می‌شود و به‌عنوان یک استاندارد باز بین‌المللی امکان دسترسی به بازاری با چند فروشنده را برای کاربران خود فراهم می‌کند از این‌رو هم اکنون TETRA در بیش از 120 کشور مستقر شده و از بخش‌های مهم و حیاتی این کشور‌ها پشتیبانی می‌کند.

مزایای تکنولوژی تترا

TETRA ارتباطی قابل اطمینان در موقعیت‌های بحرانی ارائه می‌دهد، با تکیه بر این، راه حل TETRA راما فیبر کیش پنج مزیت اصلی را ارائه می‌دهد:

پوشش: برای تأمین نیازهای تأسیسات تک سایت، عملیات چند سایت، شبکه منطقه‌ای و یا ملی طراحی می‌شود.

ظرفیت: طراحی این سیستم با در نظر گرفتن بیشینه تماس‌های همزمان و در محدوده فرکانسی مجاز انجام می‌شود، بنابراین تماس ها همیشه برقرار می‌شوند.

کنترل : میزان بالایی از کنترل مبتنی بر الزامات سیستم ، طراحی ، اولویت‌ها ، ویژگی‌ها و عملکرد – این امکان را به شما می‌دهد که سیستم را بر اساس چگونگی استفاده پیکربندی کنید.

قابلیت‌ها : طراحی دستگاه‌ها و شبکه‌ها متناسب با هدف استفاده از آن‌ها، ارتباطات ایمن و مطمئن و برنامه‌های کاربردی داده برای افزایش بهره‌وری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست